Přeskočit na obsah

Výherci 2019

Pomáhat přírodě je velmi důležitá věc a ve spojení, kdy se dětem ukáže jak některá část přírody s odpadky vypadá ještě důležitější.

Všem vítězům chceme moc poděkovat za to, že se do soutěže zapojili.

Středisko volného času Opava

S naším kroužkem se do obdobných akcí zapojujeme pravidelně. Jsme Klub přátel zvířat ze Střediska volného času v Opavě.

Dům dětí a mládeže Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Za náš Dům dětí a mládeže Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, zasílám pár pořízených fotografií, které jsme pořídili během sběru odpadků v lesoparku v našem dvojměstí.

Děti byly do sběru zapálené, bohužel v rámci časové tísně jsme odpad sbírali pouze hodinu denně,tři dny v týdnu. Nicméně, dodnes,  když jdeme po ulici, sbírají všechen odpad, na který narazí. 

Děkujeme, že takovéhle soutěže vypisujete!

MDDM Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Dům dětí a mládeže ROZMARÝN

Zasílám fotodokumentaci z úklidové akce v Litoměřicích s dětmi a jejich rodiči z DDM Rozmarýn.

Vzhledem k tomu, že naše město pravidelně uklízejí jiné služby, úklid nebyl tak masivní. Město jsem procházela týdny a nedařilo se mi nalézt žádné místo, které by stálo za to navštívit s větším počtem lidí. Jednala jsem také se správou životního prostředí na městě, kde mi také řekli, že tady úklidová místa vhodná pro děti nejsou. Nicméně se nám podařilo naplnit 12 pytlů odpadu, který jsme nalezli v centru sídliště u přilehlého potoka.

Dům dětí a mládeže Rozmarýn

Dům dětí a mládeže Mladá Boleslav

Rádi bychom se zúčastnili soutěže Vyčisti les. Zasílám vám fotografie z letního tábora „Vlčí jámy“, který proběhl v letošním roce poblíž lesů u obce Bezdědice (spadá pod Bělou pod Bezdězem).

Text mé kolegyně MgA. Elišky Pýchové, která čistku lesa zorganizovala:

V krásné krajině nedaleko Bezdědic narazily družiny páně z Lemberka na území, na kterém zanechali lidé z 20. a 21. století své plastové, skleněné, eternitové, železné odpadky a pneumatiky. Členům družin se toto znečištění jinak od přírody krásného lesa nelíbilo, a tak se rozhodli, že na chvíli přestanou bojovat se smečkami vlků a společnými silami pomohou lesu být zase čistý a krásný.

V Bezdědicích léta páně 2019, dne 15.srpna.                                                                  
ředitelka příspěvkové organizace KÚSK

Dům dětí a mládeže Kojetín

Zasílám Vám odkaz na video, jak jsme sbírali odpadky a zapojili se tak do Vaší soutěže… Video je na našich stránkách www.kojetin.cz/ddm

Odpadky jsme sbírali na letním táboře Outdoor 2019, který se konal v Lipové lázni v Jeseníkách v termínu 18.8.-23.8.2019.

Propagační referentka DDM Kojetín

Charita Kaplice

Zasíláme Vám soutěžní fotografii. Soutěže se zúčastnil uživatel Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Molo ve Velešíně.

Úklidu se zúčastnil 19. října ve Velešíně a jeho okolí.

Charita Kaplice