Přeskočit na obsah

Výherci 2022

DD Litovel

V říjnu jsme se přidali k akci – Ukliďme Česko. Vydali jsme se do našeho Litovelského Pomoraví. Mimo krásný čas strávený v přírodě jsme vzali i pytle a rukavice a přiložili ruku k dílu, aby naše okolí bylo čisté. Podařilo se nám pár míst uklidit a věříme, že jsme neuklízeli naposled. Mimo to se nám z celé akce podařilo natočit video. Letošní ročník byl obohacen i o soutěž, do které jsme se s dětmi mohli zapojit.

Základní škola a Mateřská škola Spálov, p.o.

Naši třídu (ZŠ a MŠ Spálov) vždy zabolí, když vidí naši přírodu znečištěnou, proto jsme se rozhodli přidat do soutěže Vyčisti les. (Vycistiles.cz ) Naši velkou motivací není jen odměna (kterou dostanou pět prvních míst), ale hlavně vyčistit les od všech odpadků (hříšných neduhů až na věky věků Amen ;-))  

MŠ Klubíčko

S dětmi trávíme co nejvíce času v přírodě. Stromy se staly našimi každodenními přáteli – ať už jsou to zákoutí stromů nedaleko školky, kam si chodíme hrát, lesík v blízkosti Labe, kam každé jaro chodíme sbírat medvědí česnek nebo lesy Podhůra, kam rádi jezdíme na výlety.

Pozorujeme život zvířat, pro která jsou stromy/les domovem. Doma, jak říkají děti, je hezky, čisto a bezpečno. Pokud tedy můžeme cokoliv udělat pro přírodu okolo nás, rádi se zapojíme do různých aktivit.

Kaplice Charita

O přírodu se rádi staráme a chceme, aby byla co nejvíce čistá a bezpečná. Stačí se projít pár metrů a hned najdete odhozené plastové odpadky, papíry od potravinových výrobků, rozbité sklo a další nepořádek. Proto jsme se s dětmi rozhodli přiložit ruku k dílu a okolní přírodu trochu vyčistit a dovolit jí o trochu volněji dýchat.

DD Smolina

přírodu se s našimi dětmi pravidelně staráme v rámci akce UKLIĎME ČESKO a letos na podzim jsme si řekli, proč to nespojit s další zajímavou akcí, která také podporuje péči o naše přirozené prostředí (vycistiles.cz). Těch totiž není nikdy dost!

Chceme, aby byla příroda čistá a bezpečná. Proto jsme se s dětmi rozhodli přiložit ruku k dílu a okolní přírodu trochu vyčistit a dovolit jí být zdravá a prosperovat.

Byl poslední zářijový víkend a my jsme rozdali našim dětem rukavice, odpadkové pytle a nezbytné instrukce a vydali jsme se do blízkého lesa, kam chodíme na houby, stavět domečky pro lesní skřítky z přírodnin nebo jen tak na procházku.

Celkem jsme z přírody odnesli přes 23 kilogramů odpadků a odnesli je tam, kam patří.