Přeskočit na obsah

Výherci 2023

DD Tišnov

Letos jsme se zúčastnili již pátého ročníku enviromentální soutěže s názvem Vyčisti les.

Naše děti se stejně jako v předchozích letech zapojily do soutěže s názvem Vyčisti les. Každý školní rok je vzděláváme v enviromentální problematice a snažíme se děti vést především k tomu, aby mohly jít druhým příkladem. V průběhu prázdnin, kdy většina z našich dětí odjede za svými blízkými – rodinnými příslušníky, za hostitelskými rodinami, či na tábory, se v okolí Tišnova a v místních lesích nashromáždí velké množství odpadků a mnoho věcí, které rozhodně do lesa nepatří. S dětmi proto již od září v rámci společných víkendových aktivit chodíme na vycházky do blízkého okolí a snažíme se místní přírodě pomoci. V prvních dvou měsících nového školního roku jsme si několikrát nachystali naše pytle a rukavice a šli na věc. Krom okolí místní rozhledny jsme nejvíce práce vykonali cestou na workoutové hřiště, místní hřbitov a podél tišnovské cyklostezky. Kromě papírů, PETek, skleněných lahví jsme v lese našli i vyhozené hračky, matraci, části obuvi a dokonce kuchyňský hrnec. I letos jsme z přírody odnesli několik desítek kilogramů odpadků a různého harampádí.

Dětský domov Domino

Jako každý rok, zapojili jsme se také letos do soutěže „Vyčisti les“. I přes nepříznivé počasí jsme se v neděli 8. října vypravili sbírat odpadky do okolí našeho domova, které tvoří parky a hřiště v sídlišti Skvrňany. Opět jsme během chvilky měli pytle plné. Z toho je vidět, že kolem nás žije ještě hodně „nepořádníků“. Máme velkou radost, že k nim naše děti nepatří.

DD Valašské Meziříčí

Náš dětský domov se letos zapojil do pátého ročníku soutěže „Vyčisti les 2023“. Tato akce je nejen skvělou příležitostí pro naše děti zapojit se do ochrany přírody, ale také nám může přinést skvělou výhru díky podpoře agentury GetFound.cz a spolupráci s významnými partnery soutěže.

ZŠ Omlenická

Příroda je naprosto nenahraditelná, proto nesmíme dopustit to, aby byla zpustošená a zanedbaná. V okolí našeho města se nacházejí krásné lesy, mnohdy bohužel plné všelijakého odpadu, a to kvůli nezodpovědným lidem, kteří si neuvědomují, jak prostým pohozením odpadů přírodě škodí. Bohužel ne všichni se řídí heslem: „Co si do přírody přineseš, to si také odneseš“. Rozhodli jsme se proto společně s dětmi vzít iniciativu do vlastních rukou a zdejším lesům trochu pomoci zbavit se věcí, které do nich nepatří – od plastu až po vyřazené pneumatiky. Akce se zúčastnila celá škola, a to rovnou ve dvou termínech – 19. 9. (1. stupeň) a 21. 9. (2. stupeň).

DD Litovel

Jsme moc rádi, že existují takové výzvy a soutěže, které podporují dobré skutky. S dětmi nás učí pravidelnosti a respektu k prostředí ve kterém žijeme. Pravidelně tak chodíme a uklízíme les, park, místa, které máme rádi.

Letošní ročník soutěže jsme spojili s exkurzí do sběrného dvora v Litovli. Moc děkujeme pracovníkům, kteří nám tuto exkurzi umožnili. Bylo neuvěřitelné vidět co všechno se vyhazuje a také jak funguje třízení odpadu v praxi.